Kniha povie viac

V dňoch 30. 4., 7. 5. a 14. 5.2012 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili projektu „Kniha nám povie viac“. Projekt prispel k čitateľskej gramotnosti, konkrétne čítaniu s porozumením. Žiaci absolvovali trojdňový seminár, každý pod iným názvom.

1. Seminár: „Xaver s nohami do X“ – sa zaoberal  xenofóbiou a problematikou rasizmu. Organizovala ho 4. A, pod vedením p.učiteľky Golhovej.
  2. Seminár: „Príroda pod lupou“ – žiakom priniesol množstvo nových informácií z oblasti environmentálnej výchovy. Organizovala ho 4. B, pod vedením p. učiteľky Karáčovej.
  3. Seminár: „Všetky pekné baby sú blondínky“ –  poukázal prostredníctvom poviedok, na problematiku  šikany, e-šikany, závislosti od PC, správnej výživy, vzťahov medzi spolužiakmi. Organizovala ho 4. C, pod vedením p. učiteľky Folkmanovej.

Trojdňový seminár ukázal nové možnosti ako môžu žiaci získať, prehĺbiť, utvrdiť svoje vedomosti spojením knihy a IKT.

This entry was posted in Aktuality 2011/12. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.