Workshop

Dňa 24. 9. 2010 sa na Katedre informatiky UKF v Nitre uskutočnil pre žiakov našej školy workshop o edukačnej robotike. Zúčastnili sa ho žiaci z tried pre deti so všeobecným intelektovým nadaním, ktorí sa zaujímajú o programovanie. Deti sa zoznámili so stavebnicou Lego MindStorms Education. S nadšením si vyskúšali stavbu robotov a tvorbu programov, pomocou ktorých robotov oživili. Potom si vypočuli prednášku na tému Geocaching a GPS Drawing, ktorá bola prípravou na ďalší workshop. Ďakujeme odborným asistentkám z Katedry informatiky RNDr. G. Lovászovej, PhD. a PaedDr. V. Palmárovej, PhD, ktoré pripravili pre našich žiakov mimoriadne zaujímavý a poučný deň.

This entry was posted in Aktuality 2010/11 and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.